Chelsea duket se do patjetër të realizojë një transferim në orët e fundit të merkatos. Jules Kounde duket misioni i pamundur pasi Sevilla ishte e pakënaqur nga oferta e bluve teksa spanjollët kërkojnë 80 milion euro për mbrojtësin.

Nga ana tjetër më e mundshme duket pistae Saul Niguez. Blutë janë në negociata me Atleticon për të transferuar mesfushorin në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Chelsea mund të përfitojë nga situata pasi Saul ka shprehur dëshirën për t’u larguar nga Atletico.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb