Tani është zyrtare. Thiago Silva ka zgjedhur Chelsea për të vazhduar karrierën e tij. Mbrojtësi brazilian u largua nga Paris SG dhe bashkohet me Blutë e Londrës me parametra zero.

Silva
Silva

Ai ka firmosur kontratën 1-vjeçare nga e cila do të fiojë 6 milion euro. Thiago Silva është futbollisti i pestë i afruar nga Chelsea në merkaton e verës pas Ben Chilwell, Malang Sarr, Hakim Ziyech dhe Timo Werner.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb