Chelsea ka fituar minimalisht mini-derbin e Londrës duke marrë 3 pikët e para në Premier League për 2021.

Blutë ia janë falur golit të Mason Mount ndaj Fulham për të fituar në ‘Craven Cottage’, që ndodhet në të njëjtën lagje më ‘Stamford Bridge’.

Vendasit ngelën me 10 lojtarë në pjesën e parë Antonee Robinson u ndëshkua me të kuq, kurse në pjesën e dytë në minutën e 78’ shfrytëzoi mirë një top të larguar nga portieri duke gjetur rrjetën.

Kjo fitore e ngre Chelsea-n në vendin e 7-të me 29 pikë, teksa kreu ndodhet 7 pikë larg.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb