Chelsea është shumë pranë transferimit të një lojtari. Sipas The Athletic, Blutë e Londrës janë të gatshëm të plotësojnë kërkesat e Leeds United për blerjen me titull përfundimtar të sulmuesit nga Brazili, Raphinha.

Chelsea do të paguajë 63.7 milionë euro, ndërsa marrëveshja pritet të zgjasë deri në vitin 2024. 25 vjeccari Raphinha luajti 35 ndeshje në kampionatin anglez në sezonin që kaloi, ku asistoi 3 herë dhe shënoi 11 gola.

Për vetë lojtarin ky është hapi i karrierës, pas një përvoje të fituar me ekipe mesatare si Rennes, apo edhe Sporting. Konkurrenca te Chelsea do jetë e madhe në repartin ofensiv, sakaq pritet të shihet sesi do shkojnë gjërat.

6h
6h

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: