Ajo e kishte blerë shtëpinë në fillim të karrierës së saj për të pasur një bazë në Los Anxhelos dhe për ta përdorur gjatë udhëtimeve të saj në modë. Më pas pandemia i komplikoi fluturimet transoqeanike dhe kështu Chiara Ferragni vendosi të nxjerrë në shitje “shtëpinë” e saj amerikane. Një “shtëpi e vogël” me vlerë 2.699.000 dollarë.

Është një shtëpi njëkatëshe e rinovuar dhe e zgjeruar që daton nga viti 1918, e vendosur në një rrugë shumë të kërkuar me pemë në sheshin historik Spaulding. Njoftimi i agjencisë imobilare përgjegjëse për shitjen e vilës e përshkruan kështu: “Shijoni një shtëpi plot dritë me 4 dhoma gjumi dhe 3 tualete me një koncept modern dhe të hapur.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Asnjë detaj nuk humbi gjatë rinovimit total të kësaj shtëpie. Parket prej lisi me dërrasë, kuzhinë e re, frigorifer vere, mikrovalë, banakë guri, mbulesa automatike të dritareve me porosi, dyer franceze të mjeshtrit që çojnë në oborrin e madh hapësinor dhe më shumë”.

Ndjekësit e Ferragni-t, përveçse e panë në foto dhe video të shumta sociale, mundën ta admirojnë gjatë episodit të “Emigratis” nga Pio dhe Amedeo kushtuar Ferragnez-ve.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb