Christina Aguilera performoi në Gay Pride në Los Angeles dhe performanca e saj ishte një nga ato që nuk mund ta harroni kurrë. Gjatë koncertit të saj këngëtarja solli në skenë mikeshat e saj Paris Hilton, Mya dhe Kim Petras dhe në veçanti me këtë të fundit ajo performoi një version shumë të nxehtë të “XXX”, një këngë nga vetë Petras, duke u paraqitur në skenë e veshur me një rrip të ndezur që shkëlqente dhe imitimi i akteve seksuale.

Aguilera ishte artistja kryesore e ditës në Parkun Historik Shtetëror të Los Anxhelosit. Gjithmonë një ikonë e botës së homoseksualëve, ajo bëri gjithçka për ta bërë performancën e saj të veçantë. “O zot im, faleminderit shumë që më pritët sonte – tha ajo nga skena -. Unë jam vërtet e nderuar dhe mirënjohëse. Faleminderit për dashurinë dhe mbështetjen tuaj për 20 vitet e fundit. Ju jeni familja ime. Unë jam shumë i lumtur që mund t’i jap një zë ose të paktën të përpiqem ta bëj këtë për këdo që ndihet i margjinalizuar ose i diskriminuar. Kjo është ajo që unë jam përpjekur gjithmonë të bëj me muzikën time dhe jam vërtet krenare të them se ju jeni familja ime.”

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Gjatë koncertit, Aguilera performoi të gjitha hitet e saj më të mëdha, por shfaqja u bë festë kur në skenë erdhën të ftuara të tjera të jashtëzakonshëm. Me Kim Petras, përveç versionit “hard” të “XXX” ajo performoi “They Wanna Fuck”, po ashtu nga Petras. Me Mya-n ajo performoi në “Lady Marmelade” ndërsa Paris Hilton bëri një DJ set mes seksionit të spektaklit dhe tjetrit dhe më pas iu bashkua Christina për “Yjet janë të verbër”.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb