Çiftet që duan të martohen me normalizimin gradual u dyndën në Zyrën e Martesave të Komunës Izmit. Kryebashkiaku i Izmit Fatma Kaplan Hürriyet tha se 134 çifte u martuan në një javë, e cila është rekord i 18 viteve të fundit.

Çiftet që shtynë dasmat për shkak të pandemisë morën frymën në sallat e dasmave me fillimin e normalizimit.

Rekordi i martesës u thye me intensitetin e çifteve që donin të bashkonin jetën e tyre në Zyrën e Martesave të Komunës Izmit.

134 dasma u zhvilluan brenda një jave në 7 salla të Komunës së Izmit. U njoftua se ky numër është rekord i 18 viteve të fundit.

Kryetarja e Bashkisë së Izmit, Fatma Kaplan Hürriyet, tha: “Këtë vit ne thyem rekordin e 18 viteve të fundit në Izmit për dasma. Kemi pasur 134 dasma midis 3-11 korrikut. Ndërsa kishte afër 100 dasma në të kaluarën, numri i martesave tona është rritur ndjeshëm këtë vit, ”tha ajo

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: