Tashmë janë mësuar edhe çiftet e para të raundit të 1/16 për Kupën e Botës.Fituesi i grupit A, Hollanda do të masë forcat me ekipin e renditur i dyti në grupin B, USA. Takimi do të luhet me 3 dhjetor, në Khalifa Int’l.

Rival i vështirë për Anglinë, fituese e Grupit B. Ekipi i drejtuar nga Southgate do të përballet me Senegalin që u kualifikohet si e dyta në grupin A. Sfida do të luhet me 4 dhjetor, në Al Bayt Stadium.

Ndeshjet:

Angli- Senegal

Hollandë- USA

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: