SHBA

Nuk është asnjëherë tepër vonë për të dashuruar. Këtë gjë na e kanë treguar John dhe Phyllis Cook, dy të moshuar 100 dhe 102 vjeç, të cilët, pas një vit lidhje vendosën të martohen.

Çifti i të moshuarve i thanë “PO” njëri-tjetrit javën e kaluar në Ohio. Aktualisht ata jetojnë në qëndrën e të moshuarve ku dhe janë njohur.

“Ne u dashuruam shumë me njëri-tjetrin . Ndoshta mund t’ju duket e cuditshme kjo gjë në moshën tonë por ne e duam shumë njëri-tjetrin”- ka thënë Phyllis për një televizion lokal.

Të dy janë të vë, John është veteran i luftës së dytë botërore. Phyllis, e cila në gusht mbush 103 vjeçe dhe John janë shumë të lumtur që në moshën e tyre kanë gjetur dashurinë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb