Një ciklon tropikal është formuar në brigjet verilindore të Australisë, duke kërcënuar qendrën turistike të Cairns me erëra që shkojnë deri në 130 km / orë.

Cikloni tropikal ‘Kimi’ është një stuhi e kategorisë së parë, por parashikuesit besojnë se mund të forcohet në kategorinë e dytë kur të arrijë në bregdet. Ai pritet të godasë midis qyteteve Cooktown dhe Port Douglas, me erëra të forta në jug të Cairns.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb