KOSOVE

Ish-presidenti i Amerikës, Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë në kuadër të 20 vjetorit të futjes së trupave të NATO-s. Ai do të marrë pjesë në ceremoninë e përvjetorit ndërsa kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në ‘Facebook’, i ka uruar edhe mirëseardhjen.

Kryeministri Ramush Haradinaj pritet të zhvillojë një takim me të këtë pasdite.

“Welcome back, President Clinton!”-shkruan Haradinaj.

(Balkan Web)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb