Më shumë se 50 varre u gjetën në një vend varrimi në qytetin Lyman në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore, raportojnë mediat lokale.

Disa nga vendet e varrimit u shënuan me emra, tha faqja e internetit Hromadske. Vetëm disa nga varret ishin numra, shtoi ai.

Lyman u rimor në 2 tetor pasi forcat ruse u tërhoqën për të shmangur bllokimin nga trupat ukrainase.
Në jug, forcat ukrainase kanë rimarrë më shumë fshatra në rajonin Kherson gjatë ditëve të fundit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: