TIRANE

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e 74-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë.

Përmes një postimi në ‘Twitter’, Veliaj shpreh mirënjohjen për të gjithë ata që sakrifikuan për lirinë e Atdheut.

“Lavdi Dëshmorëve të Atdheut Mirënjohje veteraneve e familjareve te atyre qe dhanë jetën për liri, ne te vetmin vend të Europës Lindore qe u çlirua me forcat e veta – pa marshimin e trupave sovjetike në tokën tonë”, shkruan Veliaj.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb