AUSTRALI

E pazakontë ajo çfarë po ndodh në Australi prej muajit shtator. Pas zjarreve vdekjeprurëse që erdhën si pasojë e thatësirës disa mujorshe në kontinentin australian, brenda 24 orëve është përfshirë nga një breshër i furishëm dhe nga një stuhi ere në verilindje.

Sa i përket breshërit, mediat e huaja shkruajnë se ‘topat që ranë nga qielli kishin madhësisë e topave të golfit’. Pati vetëm dëme materiale edhe pse nga madhësia e kokrrave mund të kishte edhe në njerëz.

Kurse stuhia e erës përfshiu disa zona ku dëmtoi dritaret e shtëpive dhe lëndoi disa shpendë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb