Rabiot është mbase vetëm fillimi i një kolonizimi francez në mesfushën e Juventusit. “Zonja e Vjetër” nuk heq dorë nga ideja për të rikthyer dhe një herë Pogban në Torino, është pikërisht mesfushori i Man.United dhurata më e madhe për trajnerin Sarri. 26-vjeçari nuk është vetëm një objektiv i Juves por ka qenë dhe mbetet një fiksim i Zidane dhe Perez.

Pogba Feat Image
Pogba Feat Image

Reali ka lëvizur prej kohësh duke i ofruar fillimisht “djajve të kuq” shërbimet Isco plus para kesh, më pas i ofruan edhe Bale por as uellsiani nuk ka ndërmend të kthehet në Premier League aq më tepër duke u përfshirë në një tratative të tillë. Reali ka para dhe lojtarë me më shumë emër, ndërsa Juve po përpiqet të shfrytëzoj në maksimum agjentin e tij Mino Raiola. Man.United vijon të insistoj, Pogba mund të largohet vetëm për 150 milion euro, një kërkesë e cila është shumë e madhe për Paraticin.

La Gazzetta
La Gazzetta

“La Gazzetta dello Sport”, shkruan se Juventus kërkon të bind United duke përfshirë në këtë tratative disa lojtarë të cilët pëlqehen shumë nga trajneri Solskjaer. Emri i parë është i Paulo Dybala, por argjentinasi mund të përfshihet edhe në shkëmbimin me Inter për Icardin. Emri i dytë është ai i Alex Sandro i cili ndiqet prej kohësh nga Man.United. Emri i tret është ai i Blaise Matuidi, një lojtar i cili administrohet nga Raiola. United i mbetet të zgjedh dhe të vendos përfundimisht se çfarë do të bëjnë me francezi, Pogba e ka thënë fjalën e tij, për të ky ishte viti i fundit me Man.United.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb