Qyteti i Nju Jorkut njihet për atmosferën e tij të gjallë, gjatë natës dhe në mënyrë të veçantë më 7 nëntor, kur Këshilli i Dizajnerëve të Modës të Amerikës (CFDA) priti festën e tij vjetore në Casa Cipriani për të festuar me stilistët dhe personalitetet e shquara nga moda. Të pranishmit e profilit të lartë përfshinin aktoren Natasha Lyonne (e cila gjithashtu drejtoi mbrëmjen), Kim Kardashian, Kerry Washington dhe Gigi Hadid. Natyrisht, çdo person i vetëm në listë ishte i veshur në mënyrë të përsosur dhe mund të vini bast se yjet e lartpërmendur kanë goditur me pamjet e tyre më të mira në Çmimet e Modës CFDA 2022 në partneritet me Amazon Fashion.

Ashtu si çdo ngjarje në tapetin e kuq, yje të shumtë kanë marrë pjesë në këtë event. Katie Holmes vodhi shfaqjen teksa hyri me një fustan të shkëlqyeshëm nga Jonathan Simkhai. Christina Ricci luajti me atmosferën romantike në Rodarte, ndërsa Amanda Seyfried i mbajti gjërat klasike me një jumpsuit të zi me një krah.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Përveç pamjes së të famshmëve, mbrëmja e kaluar i takoi edhe dizenjatores Khaite, Catherine Holstein, e cila fitoi çmimin Dizajnerja Amerikane e Veshjeve të Grave të Vitit (fitues të mëparshëm ishin Christopher John Rogers dhe Gabriela Hearst) dhe çmimin American Accessory Designer of the Year. , e cila iu dha Raul Lopez për markën Luar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb