Sergio Perez fiton çmimin e madh të Arabisë Saudite. Perez dhe Red Bull i tij ia dolën të triumfojnë, duke lënë mbrapa të gjithë rivalët.

Në vendin e dytë u rendit Verstappen, i cili bëri një paraqitje në një nivel të kënaqshëm (Red Bull). Pozicioni i 3-të mbahet nga Alonso, ndërsa Top-5 përmbyllet nga Rusell dhe Hamilton.

Tashmë vëmendja më e madhe do të jetë e përqëndruar për datën 2 prill, kur do të zhvillohet gara e radhës në Australi. Me interes të madh pritet të shihet çfarë do të ndodhë, me Formula 1 që ka një numër të madh të apasionuarish.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb