Zyrtare: Tottenham-Rennes, ndeshja e fundit në Grupin G në Conference League nuk do të luhet, ky është vendimi i fundit i marrë nga UEFA. Ekipi londinez e kishte të pamundur të zbriste në fushë si pasojë e përhapjes së madhe të COVID-19, për këtë arsye kjo ndeshje nuk do të luhet më. Gjatë njoftimit, UEFA shpjegoi se pavarësisht përpjekjeve për të gjetur një datë të përshtatshme, për të luajtur këtë sfidë, kjo ishte e pamundur.

Conte
Conte

Tani ekipi i drejtues nga Antonio Conte rrezikon humbjen në tavolinë 3-0 dhe përjashtimin nga ky turne.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb