Kjo nuk ishte një javë e lehtë për Antonio Conte, nuk ishte një javë e lehtë as për lojtarët e tij, humbja kundër Burnley vendosi jo pak në siklet teknikun italian, i cili u shfaq u dorëzuar, madje kërkojë që drejtuesit e klubit të vlerësonin pozicion e tij.

Nuk ka mënyrë më të mirë për të lënë pas atë zhgënjim të madh se sa fitorja me goleadë. Tottenham Hotspur rikthehet tek suksesi teksa çmontojë Leeds United me “poker” golash.

“Gjelat” ishin në formë të mirë teksa shënuan tre gola të shpejtë brenda 27 minutash, Doherty, Kulusevski dhe Harry Kane ishin autorët e golave. Në pjesën e dytë Son kompletoi “pokerin”.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb