SHKUP

Kryeministri italian Xhuzepe Conte ka zhvilluar një takim me homologun e tij maqedonas Zoran Zaev.

Conte dha mesazhe të rëndësishme nga Shkupi. Ai tha se Maqedonia e Veriut do të bëhet vendi i 30, pjesëtar i NATO-s, ndërsa theksoi se po ashtu Shkupi meriton që të bëhet pjesë e Bashkimit Europian.

“Maqedonia e Veriut është vendi i 30 i NATO-s. Shkupi meriton të hyjë në Bashkimin Europian”, deklaroi Conte.

(d.xh/balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb