Tani është zyrtare. Botërori 2020 i MotoGP nuk do të nisë më 8 mars sipas programit. Shkak është bërë Coronavirus, që ka detyruar organizatorët të anulojnë garën e parë të sezonit që do të zhvillohej në Katar.

Mopto Gp
Mopto Gp

Por jo vetëm kaq. Në rrezik është edhe gara e tyrë për Çmimin e Madh të Tailandës, që duhet të zhvillohet në datën 22 mars. Për këtë pritet ende konfirmimi nga MotoGP, që për momentin ka njoftuar anulimin e nisjes së Botërorit 2020 në klasin më të rëndësishëm të motosportit.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: