INDI

Me një rekord të ri prej 97,570 raste të regjistruar me të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit, India kalon 4.6 milion infektime, që nga fillimi i pandemisë.

Lajmi bëhet i ditur nga autoritetet, të cilët thonë që numri i të vdekurve është 1202 në një ditë, për një total prej 77,472.

Vendi aziatik është bërë kështu vendi i dytë më i goditur në botë pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe i pari për rritjen e infektimeve ditore.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb