Janë 110.123 rastet e infektuara me koronavirus në Gjermani dhe 1584 viktima. Është kjo ajo që shkruan John Hopkins University.
Sipas këtij burimi janë 28.700 ndër të tjera pacientët e shtruar në spital.

Robert Koch Institut shënon 95.391 të infektuar të regjistruar elektronikisht dhe 1434 viktima nga COVID-19.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb