Janë rreth 1.786 raste të reja më koronavirus të regjistruar në Itali, përballë 108.019 tamponëve të bërë.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 23 viktima, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 35.781 të vdekur që nga fillimi i pandemisë.
Rritet edhe numri i të shtruarve në terapi intensive ku janë 246 gjithsej.

Rajonet më të infektuara janë Veneto më 248, Lazio 230 dhe Lombardia me 229.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb