Në Itali janë 37.242 raste të reja me koronavirus, nga 238.077 tamponë në bëra. Në 24 orët e fundit e kanë humbur betejën me Sars Covid2 699 pacientë (më shumë se një ditë më parë që ishin 653), në një total, që nga fillimi i pandemisë që shkon në 48.569 viktima.

Në terapi intensive janë të shtruar 3748 pacientë (+36 në 24 orët e fundit).

Rajoni më i goditur mbetet Lombardia me 9221 raste të reja me Covid-19.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: