Në Rusi janë regjistruar 6215 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 1.115.810.

Viktima janë 160, numri më i lartë që nga 31 korriku( në një total prej 19.649 të vdekurish).

Lajmin e bën me qendra kombëtare e luftës kundër virusit, cituar nga Tass.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb