Më shumë se 2 muaj në distancë nga emergjenca e koronavirusit, del fotoja e parë e Donald Trump me maskë. Në një video të publikuar nga Sky News, shihet presidenti amerikan i veshur me një maskë sigurie teksa viziton një fabrikë të Fordit në Michigan.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Gjithashtu përpara gazetarëve ai u shpreh:Nuk është e nevojshme, përpara mbaja një, por nuk doja t’ju jepja kënaqësi të më shihnit’.

Trump, gjithmonë ka qenë kundër përdorimit të maskave, por duket se ka qenë i detyruar ta mbajë sepse në impiantin e Ford të Ypsilarti ishte e detyrueshme. Dikush e ka fotografuar dhe fotoja e tij ka qarkulluar në disa mediave.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb