Nëse do të vendoset një karantinë ndaj shtetit të New York-ut do të ishte një “kaos” dhe kontekstualisht “një deklaratë lufte për shtetet, një deklaratë e luftërave federale”.

Kjo është thënë nga guvernatori i shtetit të New York, Andrew Cuomo, në një intervistë për CNN në përgjigje të hipotezës së Donald Trump për vendosjen e një karantine në shtetet e New York-ut, New Jersey dhe Connecticut. Do të ishte një vendim “anti-amerikan”, shton Cuomo.

 

(A.Ago//BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb