KINE

Kina është duke planifikuar që të nis vaksinimin e popullsisë kundër Covid-19 më herët se sa pritej.

Rreth 50 milionë njerëz në Kinë do të vaksinohen para Vitit të Ri Hënor pra deri më 15 shkurt raporton il South ‘China Morning Post’.

Deri më tani Pekini ka aprovuar dy vaksina të prodhuara nga kompani kineze, të cilat janë Sinopharm dhe Sinovac.

Sipas autoriteteve personat që konsiderohen me përparësi të lartë janë personeli mjekësor, oficerët e policisë, të moshuarit, zjarrfikësit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: