KUKËS

Protestë në pikën kufitare të Morinës pak ditë pasi Kosova mori vendimin për shtrëngimin e masave për shkak të rritjes së ndjeshme të shifrave të COVID-19.

Qytetarë të shumtë në të dyja anët e kufirit apo dhe ata që për arsye pune duhet të shkojnë në Kosovë kanë protestuar sot duke kërkuar heqjen e vendimin për të kaluar vetëm me 2 ose 3 doza të vaksinës kundër COVID dhe tampon negativ.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: