Greqia ka regjistruar 2,255 raste të reja me Covid-19.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë arrin në 627.314.

Ndërkohë 39 qytetarë kanë humbur jetën nga virusi, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 14,394 vdekje.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: