Ministria e Shëndetësisë në Greqi, kanë publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 1.100 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusi 24 persona. Sa i përket të shtruarve në njësitë e kujdesit intensiv ato janë 337, ndërsa mosha mestarë e tyre është 65 vjeç. Është rritur dhe shtrimet në spitale.

Gjatë 24 orëve të fundit janë pranuar në spital 185 pacientë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb