Autoritetet shëndetësore në Greqi, kanë publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Sipas njoftimit zyrtar, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 6.260 persona të infektuar.

Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 89 qytetarë, duke e dërguar numrin në total që prej fillimit të pandemisë në 18.325. Ndërkohë, në 704 ka shkuar numri i personave në infektiv.

Shumica e rasteve ( 1791 ) ndodhen në Atikë. Në Selanik janë regjistruar 983 raste.

Harta e shpërndarjes:

241 nga Atika Lindore (264 dje).

259 nga Sektori Verior i Athinës (242 dje).

111 nga Atika Perëndimore (116 dje).

235 nga Sektori Perëndimor i Athinës (237 dje).

478 nga Sektori Qendror i Athinës (454 dje).

191 nga Sektori Jugor i Athinës (197 dje).

228 nga Pireu (280 dje).

48 nga Ishujt e Gjirit Saronik (55 dje).

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb