Greqia ka regjistruar 2,125 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit. Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 641,022.

Ndërkohë numri i viktimave ka pësuar një rritje të lehtë ku 31 qytetarë nuk e kanë  fituar dot betejën me virusin ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 14,606 vdekje.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb