Greqia ka regjistruar sot 3,493 raste të reja me Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit 24 persona kanë humbur jetën, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 13,182 vdekje.

 

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë rritur ndjeshëm edhe shtrimet në spital.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb