Rastet në Greqi kanë pësuar një rritje të lehtë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 2,601 raste të reja. Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 687.278.

Ndërkohë është rritur numri i viktimave ku në 24 orë e kanë humbur betëjen me virusin 46 qytetarë, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 15,289 vdekje.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb