Rastet e reja me Covid-19 në Greqi vazhdojnë të qëndrojnë stabël. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 2,046 raste të reja ndërkohë që numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 643,055.

Ndërkohë Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 33 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me Covid , ndërsa që nga fillimi i epidemisë një total prej 14,639 vdekjesh janë regjistruar.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: