Greqia ka shënuar sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 20,107 raste të reja.Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 1,723,496.

Po ashtu në 24 orë janë regjistruar edhe 88 vdekje duke e çuar numrin total ne 22285.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: