Vazhdon të mbetet shqetësuese situata e Covid-19 në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët  fundit janë regjistruar  5870 raste të reja me Covid-19. Po ashtu ka një rritje të re të pacientëve të intubuar ndërsa kanë ndërruar jetë 82 pacientë. Ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 17861 vdekje. 95.4% kishin sëmundje themelore dhe/ose moshë 70 vjeç e lart.

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: