Greqia ka regjistruar 6.602 raste tw reja me Covid 19. Numri i përgjithshëm i rasteve është 914,824.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubacion është 630. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.Nga pacientët e intubuar, 506 janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 124 janë plotësisht të vaksinuar.

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 86, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 17779 vdekje.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: