Janë rritur rastet e reja me Covid-19 në Greqi. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit 4165 qytetarë kanë rezultuar pozitivë. Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 724.571.

Ndërkohë është ulur numri i viktimave ku gjatë 24 orëve të fundit 25 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me Covid-19, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 15707 vdekje

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: