Në Itali janë regjistruar 12.932 persona të infektuar me COVID-19.

Nga ana tjetër, nuk e kanë fituar betejën me virusin 47 qytetarë.

Shkalla e pozitivitetit është 2.5%, ndërsa në terapinë intensive janë shtuar 138 pacientë më shumë se sa një ditë më parë. Sa i përket të shëruarve janë 5.383.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb