3.121 të infektuar dhe 13 viktima nga COVID-19. Ky është bilanci i 24 orëve të fundit nga COVID-i në Itali.

Lajmi është konfirmuar nga autoritetet e shëndetësisë atje, të cilët, thonë po ashtu, se të shëruarit gjatë këtij intervali kohorë janë 2,328.

Nga krahu tjetër, 162 persona ndodhen në njësitë e kujdesit intensiv.

Që prej fillimit të pandemisë, përtej Adriatikut, janë regjistruar 4.284.332 të infektuar ndërsa 127.864 persona, për fat të keq, s’kanë mundur të fitojnë betejën me virusin, shkruajnë mediat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb