Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2.437 infektime. Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 24 qytetarë.

Shkalla e pozitivitetit është 0.6%. Rastet e kujdesit intensiv kanë rënë dhe të shtruarit gjithashtu.

Ndërsa ecuria epidemiologjike është më e qëndrueshme, shkruajnë mediat italiane.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: