Në Itali janë regjistruar 3.794 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 36 qytetarë. Norma e pozitivitetit është 0.7 %.

Lajmi i mirë është se të shëruarit në 24 orë janë 3.673. Sakaq, autoritetet njoftojnë se 356 pacientë janë shtruar në kujdesin intensiv, ndërsa në të gjithë territorin Italian janë të të infektuar me virusin në total 73.750.82

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb