Në 24 orët e fundit, 3,838 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në Itali, nga 263,571 testime të kryera (një ditë më parë kishte 4,578 me 355,933 testime). Po kështu raportohet për 26 vdekje në 24 orët e fundit (krahasuar me 51 të shtunën).

Në total, që nga fillimi i pandemisë, Italia ka shënuar 130,310 vdekje. Shkalla e pozitivitetit ishte 1.45%, nga 1.28% një ditë më parë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: