Në Itali janë regjistruar 3.882 raste të reja me COVID-19.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 39 qytetarë.

Norma e pozitivitetit është 0.8%. Sa i përket të shëruarve ato janë 3,81, ndërsa në njësitë e kujdesit intensiv janë të shtruar 343 pacientë.

Numri i rasteve aktive aktualisht në Itali është 73.729 qytetarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb