Në Greqi, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3.937 raste të reja. Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 54 qytetarë.

Në njësitë e kujdesit intensive, në të gjithë spitalet e Greqisë ndodhen të shtruar 354 pacientë.

Kujtojmëse dje, të dielën, më 24 tetor, janë shpallur 2098 raste dhe 30 të vdekur, ndërsa me intubim janë trajtuar 365 pacientë

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb