Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 4.578 raste të reja të COVID-19.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 51 persona, duke e çuar numrin në total që prej fillimit të pandemisë në 130.284.

Shkalla e pozitivitetit është në 1.3%, ndërsa të shtruarit në spital janë 5.756 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb