Autoritetet italiane të shëndetësisë kanë publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Në 24 orët e fundit, përtej Adriatikut janë regjistruar 3.099 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 44 qytetarë, duke e çuar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 130.697.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb